Problemă actuală

Drumuri, amenajarea curtilo

12:37 Jul 12 2017 Chisinau, str. Haltei 21/1

Descriere
Ma numesc Elena Certan, locuiesc in blocul 21/2 din strada Haltei, sector Centru.
Stimata Administratie Municipala, in zona unde locuiesc sunt 3 blocuri de locuit si din numele tuturor vrea sa reclamez: nu sa-u amenajat curtile acestor blocuri din momentul construirii lor, nu avem nici trotuare nici drum e un dezastru. Nu am vazut vreo data sa se faca curatenie prin zona, invazie de cini vagabonzi. Drumul care iese din strada Haltei la strada Calea Basarabiei deasemenea este intr-o stare deplorabila cu gropi imense si mizerie. Dar in apropiere se afla Academia Militara unde foarte des vin delegatii straine, detasamente intregi de militari straini care admira aceste aspecte ale capitalei noastre europene. Noua, ca locuitori ai ei ne este rusine, dar D-stra? Rugam mult sa va informati si sa luati o atitudine gospodareasca fata de problemele acestui sector uitat la parerea noastra de administratia publica locala.
Nu credem ca Ministrului Apararii ii va placea sa vina pe acest drum la desele intruniri care sunt petrecute la Academie.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Maniv Tudor

Funcţie: Director Regia "Autosalubritate"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Î.M. Autosalubritate

Buget: 1400 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms