Problemă actuală

Gunoi si mizerie!

13:05 Jul 17 2017 Str. Andrei Doga 43/1 Sectorul : Rîşcani

Descriere
Buna ziua! Stimate autoritati locale, va aduc la cunostinta ca in urma proiectului de reabilitare si modernizare a locurilor destinate pentru colectarea deseurilor, s-a facut o mizerie si mai mare decit a fost initial. In timpul instalarii dalelelor de trotuara, unde pe viitor vor sta tomberoanele de gunoi, m-am apropiat de dirigintelede santier si mi-a spus ca lucrarile de modernizare includ si separarea locului respectiv cu gard si acoperis. Din toate enumerate au fost finalizate doar pavajul. Chiar si pin in ziua de astazi a ramas toate ramasitele de la constructia veche. Va atasez pozele ca argument la indignarea mea. In plus in blocul 43/1, aflat chiar in fata gunoistei, au aparrut in subsol sobolani(atentie nu soareci, dar sobolani mari, observati de locatari in casele lor chiar si la etajul doi al cladirii). Din pacate poze cu sobolani nu detin, sunt prea rapizi. Va rog mult sa luati masurile necesare si cit mai urgent. Va multumesc anticipat!
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Ilascu Lidia

Funcţie: Sef al Directiei Socio-Ecologice
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Locuri de parcare acaparate ilegal

12:15 Apr 06, 2016

Chisinau, str. A. Doga 43/1, 0 Kms

Fara trotuare, dar cu locuri de parcare pentru VIP

17:20 May 17, 2016

Chisinau, str. A. Doga 43/1 si str. Acad. Saharov, 0 Kms

Drum deteriorat cu gropi

10:59 Mar 25, 2016

Chisinau, str. A. Saharov 41, 0.01 Kms

Scurgere de apa

14:38 Jul 14, 2014

Chisinau, str. Andrei Doga 43/1, 0.02 Kms

Scurgere de apa din canalizare

09:16 Feb 08, 2016

Chisinau, str. A. Doga 45/1, scara 2, 0.02 Kms