Problemă actuală

Mizerie

11:54 Dec 4 2017 Chisinau, Grenoble 161 /1 Sectorul : Centru

Descriere
Sint Munteanu Mariana, locuiesc pe str Grenoble 161.
Toata strada cat vezi cu ochii e numai mini-gunoisti.
E o rusine sa locuiesti pe asa o strada.
Statia Finala a troleibuzului 2 -mormane de gunoaie pe ambele parti ale strazii, nici macar o urna pentru asa-zisa statie.
La fel e si cazul statiei P. Ungureanu, o gramada de gunoi care creste de la o zi la alta.
Cartierul in care eu locuiesc -aceeasi situatie.
Nu facem fata betivanilor si boschetarilor din zona. Personal de cateva ori am curatit terenul adiacent casei mele , a doua zi gunoiul e la loc.
Multimea de betivani din zona se alimenteaza de la 2 carciumi -una vis-a-vis de statia Petrom, alta vis-a-vis de ambasada Poloniei.
Toata zona e napadita de sticle de bere , vodca , saculete , carton etc.
Despre care capitala europeana si promovarea turismului mai poate fi vorba ???
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Ilascu Lidia

Funcţie: Sef al Directiei Socio-Ecologice
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms