Problemă actuală

Masa vegetală (copaci & crengi) necolectată

23:42 Dec 12 2017 Str. Arheolog Ion Casian Suruceanu Sectorul : Centru

Descriere
Buna ziua! Mulțumim pentru aceasta posibilitate de a raporta problemele. Sper sa ajungă mesajul la persoanele responsabile si sa se acționeze corespunzător. Problema: copaci doborâti si crengi rupte încă de la ninsoarea din Aprilie a anului curent pe str. Arheolog Ion Casian Suruceanu - de la NovaMed in vale, spre Str. Constantin Virnav (Vila Tulip), inclusiv perimetrul stației terminus a rutierei 119 - între grădinița si centrul de reabilitare pentru copii. Ai senzația ca mergi pe lingă o pădurice peste care nu demult a căzut o bomba. Si asa peisaj deja din Aprilie... recomand sa întreprindeti o vizita la fata locului sa vedeți personal care e situația. Pe drumul de la NovaMed spre Vila Tulip (puțin mai in vale de NovaMed) lucrătorii de la Apa Canal au găurit asfaltul nou si asa si au lăsat groapa.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Ilascu Lidia

Funcţie: Sef al Directiei Socio-Ecologice
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms