Problemă actuală

Apel către: serviciilor de salubrizare din municipiul Chişinău

01:29 Apr 18 2018 Chisinau , Str.Donici 8 ap.16 Sectorul : Buiucani

Descriere
Vă rog să ma ajutați în rezolvarea problemelor expuse mai jos:
1.Locataorul ap.11 din str.Donici 8, Nastas Anton depoziteaza deseurile în subsolul comun al casei
2.Pe teritoriul curții a împrastiat foi de ardesie marunțite.Fibrele de azbest sunt foarte toxice și pot rămâne in plămâni timp îndelungat, ceea ce mărește riscul de îmbolnăvire.
3.A îngaradit teritoriul din fata casei pentru amenajarea grădini de legume şi zarzavaturi.

Cer să fie sancționat și inpus să faca curatenie pe teritoriul adiacent blocului de locuit,urgent.
Multumesc
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gontea Pentru

Funcţie: Director "Directia generala locativ-comunala si amenajare"
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Evacuare Gunoi

13:02 Jun 13, 2017

Chișinău, str.Pelivan 150, 501.39 Kms

Стихийная свалка позади дома!

08:20 Mar 30, 2018

Бутукулуй, 14, 518.25 Kms

iluminare

19:55 Jan 15, 2016

Chisinau,str.Miron Costin 11/4, 5444.26 Kms

Iluminare Stradala

22:53 Nov 21, 2016

r. Falesti sat Hincesti, 5486.5 Kms

MANSARDA INSUPTABIL DE LOCUIT

12:03 Mar 12, 2017

Chisinau, Str. D. Riscanu 37, 5488.53 Kms