Problemă actuală

DESEURI ARUNCATE IN CURTEA BLOCULUI

13:54 May 3 2018 CHISINAU A. DONICI 8

Descriere
Vă rog să ma ajutați îi rezolvarea problemelor expuse mai jos:
1.Locataorul ap.11 din str.Donici 8 depoziteaza deseurile în subsolul comun al casei
2.Pe teritoriul curții a împrastiat foi de ardesie marunțite.Fibrele de azbest sunt foarte toxice și pot rămâne in plămâni timp îndelungat, ceea ce mărește riscul de îmbolnăvire.
3.A îngaradit teritoriul din fata casei pentru amenajarea grădini de legume şi zarzavaturi si nu permite accesul pe acest teritotiul al blocului.

Rog să fie sancționat și inpus să fac curatenie pe teritoriul adiacent blocului de locuit.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gontea Pentru

Funcţie: Director "Directia generala locativ-comunala si amenajare"
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms