Problemă actuală

Gunoi in statie

01:29 Jun 20 2018 Chișinău, bd. Dacia, 58/statia de linga Metro Sectorul : Botanica

Descriere
Buna ziua,

Va expediez acest mesaj cu rugamintea de a evacua mai des gunoiul menajer din cosurile de gunoi amplasate în preajma stației de asteptare de la Magazinul Metro, Botanica. Din păcate, din observatiile mele gunoiul este evacuat nu mai des de odata pe saptamana, ceea ce este foarte putin, avand in vedere numarul mare de persoane care circula in aceasta regiune. O situatie similara este si la statia de vizavi, lângă Hotelul Prezident. Coșurile de gunoi devin arhipline într-o zi, dar ele sunt evacuate odata in saptamana, respectiv tot gunoiul este imprastiat pe jos, ceea ce creeaza o stare de disconfort zilnic.

Mai mult, locul de depozitare a gunoiului menajer în tomberoane, care apartine de hotelul Prezident, este foarte murdar. Nu stiu cine ar trebui sa faca ordine si sa mentina curatenia in jurul tomberoanelor. Noroc de tufarii verzi care au acoperit toata mizeria din spatele terenului de depozitare, dar cind cad frunzele este jale mare. Am discutat personal cu arministratia Hotelului Prezident pentru a salubriza zona, dar in zadar. Timp de un an de zile situatia nu s-a schimbat.

Va rog sa întreprindeți măsurile de rigoare!
Vă multumesc anticipat!
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Maniv Tudor

Funcţie: Director Regia "Autosalubritate"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Î.M. Autosalubritate

Buget: 1400 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms