Problemă actuală

Ghereta instalata neautorizat

01:28 Jul 2 2018 Chișinău, str. Zelinski 33/1 Sectorul : Botanica

Descriere
Anterior m-am adresat asupra faptului precum că, pe adresa Str. Zelinski 33/1, o doamnă are notificare pe taraba, iar în realitate a instalat o ghereta. Nu demult ghereta a fost evacuată dar în aceiași zi a fost instalată alta și persoana cum activează așa activează. Oare nu trebuia Pretura sa evacueze tot ce era acolo inclusiv sa demonteze și pavilionul cu anularea schemei de amplasare? Dacă nu mă greșesc așa prevede Legea 231 din 2010 și regulamentul cu privire la comerț.
Sau dl Pretor evacuind o ghereta și instalând alta a considerat că problema e hotărâtă?
Dar de anulat schema a uitat? Sau nu cunoaște legea sau e altceva la mijloc?
Va rog luați măsuri cu informare.
Mulțumesc anticipat
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Zambitchi Marcel

Funcţie: Director "Directia Generala Comert, Alimentatie Publica si Prestari Servici"
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms