Problemă actuală

Nisip in Chisinau

13:39 Jul 31 2018 strazile orasului, parcurile Sectorul : Botanica

Descriere
Buna ziua,

In diferite zone ale Chisinaului sunt aglomerari de nisip care au devenit tot mai simtibile de o luna sau doua. Va rog frumos sa identificati cauza si sa luati masuri posibile pentru a preintimpina si/sau curata nisipul de pe strazi. Treptat pot sa apara probleme cu flora orasului, canalizarea, s.a.

Daca nisipul utilizat iarna imptriva ghetusului contribuie la aceasta problema, atunci poate veti gasi o alternativa mai buna pentru iarna ce urmeaza.

Va multumesc.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Ilascu Lidia

Funcţie: Sef al Directiei Socio-Ecologice
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms