Problemă actuală

RECLAMATIE

13:07 Sep 29 2018 str. Belgrad 3 Sectorul : Botanica

Descriere
Buna ziua.
Astazi 29.09.2018, colaboratorii DVS, care incarca gunoiul la adresa Belgrad 3, au aruncat saci de gunoi din urna pe automobilul meu parcat adiacent. M-am adresat la institutia din apropiere care e deservita de organizatia DVS. si doamna de la Receptie a confirmat cum a vazut colaboratorii DVS, cu masina de serviciu au aruncat saci de gunoi pe masina mea. Am stationat cateva minute, dar nu cred ca e un motiv de a distruge sau murdari bunurile cuiva. Pentru asta este Politie care poate amenda si pedepsi. Pe automobilul meu e indicat nr. de contact, aflindu-ma in preajma evacuam automobilul imediat. Dar din situatia data reiese ca nu a fost mare dorinta de a lucra ci doar de a gasi vinovati cu scopul de a termina lucrul mai devreme. Rog sa fie stabilite persoanele care au purces la huliganism, si de a le pedepsi, astept scuzele de rigoare, in caz contrar o sa inregistrez acest caz la politie si o sa cer si daune... Numarul meu de contact 079400263 sau 060805075. Astept raspuns urgent, in caz contrar luni ma adresez organelor de drept. Multumesc
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gontea Pentru

Funcţie: Director "Directia generala locativ-comunala si amenajare"
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms