Problemă actuală

ghereta instalata ilegal

01:45 Oct 20 2018 bd. Traian 24 Sectorul : Botanica

Descriere
Buna Ziua!!!
Nu demult pe bd. Traian 24 din partea de la deal a blocului linga o taraba de fructe si legume a fost instalata o ghereta.
Spuneti Va rog, oare regulamentul privind comertul nu interzice acest lucru?
Din cite cunosc pe strazile principale nu este permisa instalarea lor.
sau dl Pretor pentru oarecare oferte elibereaza scheme de amplasare unde are nevoie cineva.
Va rog dle Primar sa va clarificati cu aceasta prolema din motiv ca am depus cereri din numele tuturor locatarilor si nu vom lasa sa fie instalate gherete cu incalcari ale legislatiei doar datorita faptului ca cineva iubeste bunisorul.
Daca aceasta nu va fi evacuata vom apela la alte organe ierarhic superioare care vor verifica foarte amanuntit eliberarea schemei de amplasare sau in general cum a fost instalata si de catre cine
Va multumesc anticipat si astept raspuns in modul stabilit
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Zambitchi Marcel

Funcţie: Director "Directia Generala Comert, Alimentatie Publica si Prestari Servici"
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms