Problemă actuală

drum neautorizat, aruncare gunoi

13:14 Oct 22 2018 Chisinau, str. Iazului - iesirea spre Gratiesti Sectorul : Rîşcani

Descriere
Cineva a facut un drum de acces suplimentar (fara pietris sau asfalt, doar pamant) cu un greder in vara acestui an. Atasez harta din Google Maps. Dupa asta acolo si de-a lungul fisiei verzi spre Gratiesti s-a inceput a arunca gunoi - menajer si de constructii. Cred ca o solutie ar fi saparea de gropi la extremitatile acestui "drum", pentru a ingreuna accesul. Drumul nu are o menire clara si nu este utilizat pe timp de toamna-iarna deloc; fabrica de beton care se afla pe directia Gratiesti are iesire directa la str. Doina.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Ilascu Lidia

Funcţie: Sef al Directiei Socio-Ecologice


Features
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Strada cu gauri

13:09 Jul 14, 2013

Chisinau, Str. Constructorilor 66 - 84, 0.07 Kms

Scurgere de apă

15:44 Nov 18, 2011

Chisinau, str. 8 Martie 55, 0.08 Kms

Str. Constructorilor GAURITA!

13:31 Jul 21, 2013

Chisinau, Str. Constructorilor 66 - 84, 0.17 Kms

Drum deteriorat

13:38 Feb 13, 2014

Chisinau, str.Constructorilor, 0.17 Kms

Portiune de drum stricata

13:01 Nov 25, 2013

Chisinau, str. Constructorilor 147, 0.17 Kms