Problemă actuală

ghereta instalata ilegal

01:58 Oct 30 2018 bd. Traian 22 Sectorul : Botanica

Descriere
Dle Primar Buna Ziua!!!
Am relatat si cu citeva saptamini in urma aceasta problema referitor la instalarea unei gherete linga blocul nr. 22 din bd. Traian, partea de la deal, linga statia terminus a troleibuzelor, insa cu parere de rau nu se observa nici o actiune din partea Preturii sectorului Botanica. Ghereta cum a fost instalata asa si sta nemiscata.
Deja impreuna cu toti locatarii am citit si regulamentul de desfasurare a activitatii de comert in mun. Chisinau si este evident ca acesta ghereta este instalata ilegal, iar daca dl Pretor a emis careva schema de amplasare aceasta este eliberata cu incalcarea preverilor acestui act (anexa 4, pct. 2.5) de care se conduc angajatii administratiei publice locale.
Noi speram ca angajatii Preturii au fost ocupati cu organizarea masurilor de ziua orasului si inca nu au reusit sa evacueze aceasta ghereta dar in scurt timp sub CONTROLUL PERSONAL al DSTRA acest fapt va avea loc. Fiindca din numele locatarilor al acestui loc Va informam ca nu vom tacea si ne vom adresa altor instante
Va Multmim anticipat si Va dorim o zi Buna
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Zambitchi Marcel

Funcţie: Director "Directia Generala Comert, Alimentatie Publica si Prestari Servici"


Features
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Iluminare

13:05 Oct 05, 2016

Independentei (mag.Cvin), 0.01 Kms

Trecere pietonală în beznă

21:09 Mar 09, 2016

Chișinău, str. Independenței 12 (in zona statiei de linga Cvint), 0.02 Kms

Tranşee

00:00 Jul 07, 2014

Chsinau, str Idependentei, 0.03 Kms

Felinar defect

13:57 Jun 04, 2016

Independentei colt Maramures, 0.03 Kms

iluminat defect

12:12 Apr 09, 2016

Vis-a-vis de statia str.Teilor, 0.03 Kms