Problema soluţionată

Încălcarea drepturilor

17:17 Sep 26 2011 Chişinău, str.Dacia intersecţie str. Valea crucii, Sectorul : Botanica

Descriere
Primarului General al municipiului Chişinău
Dlui Dorin Chirtoacă

dom. mun. Chişinău, bd. Dacia, 50, ap. 381



C E R E R E

Domnule primar general, rog să mă ajutaţi să depăşesc situaţia existentă deoarece sunt într-o stare de disperare totală.
În anul 2002 a decedat mama mea.
În această situaţie, deoarece am rămas orfană, Direcţia pentru Protecţia Drepturilor Copilului sect. Botanica a aplicat o interdicţie la OCT Chişinău pe apartamentul nr. 381 din bd. Dacia, 50, în care locuiam împreună cu fraţii mei mai în vîrstă.
La 11.02.2011 eu, am împlinit vîrsta de 18 ani. După ce am împlinit vîrsta de 18 ani am hotîrît împreună cu fraţii mei mai mari să privatizăm apartamentul nr. 381 din bd. Dacia, 50. În acest sens m-am adresat la OCT Chişinău pentru a obţine actele necesare privatizării apartamentului dat. Însă OCT Chişinău a respins cererea mea din motiv că în Registrul Bunurilor Imobile exista interdicţia aplicată de DPDC sect. Botanica.
Ulterior m-am adresat nemijlocit la Direcţia pentru Protecţia Drepturilor Copilului sect. Botanica unde am solicitat ridicarea interdicţiei de pe apartamentul nr. 381 din bd. Dacia, 50, dar cererea mea a fost ignorată şi respinsă nemotivat de instituţia respectivă.
Astfel, eu pînă în prezent nu înţeleg care este motivul că Direcţia pentru Protecţia Drepturilor Copilului sect. Botanica nu ridică interdicţia de pe apartamentul nr. 381 din bd. Dacia, 50 şi cît timp este necesar să se mai menţină interdicţia respectivă ?
Oare prin interdicţia dată nu se încalcă drepturile mele la privatizarea spaţiului locativ ?
S-au poate eu nu m-ai am aceste drepturi ?
Actualmente eu, sunt matură şi în stare să-mi decid singură soarta fără tutela Direcţiei pentru Protecţia Drepturilor Copilului sect. Botanica

Avînd în vedere cele relatate rog să dispuneţi ridicarea interdicţiei de pe apartamentul nr. 381 din bd. Dacia, 50.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: no info

Funcţie: no info
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Bloc problema

13:56 Jun 19, 2014

Chiisnau, bd. Dacia 50, 0.01 Kms

lipsa iluminare

20:26 Feb 07, 2011

Chisinau, Bd. Dacia 50, scara 1, 0.01 Kms

Apa curgatoare

13:56 Jun 19, 2014

Chisinau, bd Dacia 46, 0.02 Kms

Drum plin cu gropi

13:44 Apr 02, 2015

Chișinău, bd. Dacia 50, 0.02 Kms

canalizare pluviala infundata

13:43 Mar 24, 2016

Chisinau, bd. Dacia 50 scara 2, 0.02 Kms