Problema soluţionată

urne de gunoi si iluminare slaba pe timp de noapte

13:16 Sep 28 2012 Chisinau,bd. Dacia 38 Sectorul : Botanica

Descriere
Pe bd. Dacia 38, chiar peste drum de stadionul Zimbru este o alee cu aproximativ 40 de scaune. Din pacat nu este nici o urna de gunoi pe linga aceste scaune si populatia care sta acolo arunca gunoiul pe jos. Dimineata cind mergi pe jos prin aleea data nu iti vine a crede ca oamenii pot fi asa porci (nu cred ca lipsa tomberoanelor ar fi unicul motiv).
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Haruta Eleferii

Funcţie: Director Asociatia "Spatii Verzi"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Î.M. Spaţii Verzi

Buget: 48454 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 2
Comentarii
Pretura sec. Botanica (Oct 3 2012)
Conform autorităţilor locale privind necesitatea protejării curăţeniei şi mediului înconjurător, vor fi distribuite coşuri de gunoi în locurile publice, special amenajate, inclusiv pe aleea bd. Dacia, 38, numai atunci, cînd vor apărea surse financiare pentru procurarea acestora. Pretura sectorului Botanica a înaintat demers către Asociaţia de Goaspodărire a Spaţiilor Verzi pentru a precauta posibilitatea amplasării urnelor pentru gunoi lîngă scaunele amplasate.
Comment Rating: UP DOWN
-2
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa capacelor de canalizare

13:57 Nov 26, 2013

Chisinau, bd. Dacia 38, 0 Kms

Плохое отопление

10:30 Nov 27, 2013

Chisinau, bd. Dacia 38/3 ap. 140, 0 Kms

Drum distrus in curte

01:13 Jul 17, 2018

Chisinau, bd., 0 Kms

Amenajare parcare

12:07 Mar 31, 2016

Chisinau, bd. Dacia 38, 0.01 Kms

Amenajare Parcare

13:48 Oct 30, 2016

Chișinău, bd. Dacia 38, 0.01 Kms