Problema soluţionată

Gunoiște neautorizată

20:51 May 10 2013 Chisinau, Str. M. Drăgan, 30/2 Sectorul : Ciocana

Descriere
Pe strada Maria Drăgan 30/2, în urma unor demolări, s-a format un spațiu în care locatarii blocurilor din vecinătate aruncă gunoaie, deșeuri, chiar dacă nu departe de acel loc sunt instalate lăzi de gunoi.
O asemenea gunoiște se află pe str. Maria Drăgan 30/8.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gontea Pentru

Funcţie: Director "Directia generala locativ-comunala si amenajare"
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Comentarii
Regia "Autosalubritate" (Nov 26 2013)
Salubrizarea teritoriului adiacent blocurilor locative tine de comptenta gestionarului fondului locativ.
Comment Rating: UP DOWN
0
Pretura sectorului Ciocana (Dec 13 2013)
Problema este sub control permanent al preturii. Periodic zona este salubrizată de persoanele responsabile, dar imediat situaţia revine la cea iniţială, însăşi locatarii blocurilor fiind responsabili de circumstanţele create.
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Gura de canalizare neacoperita

16:17 May 08, 2013

Chisinau, Str. M. Drăgan 32, 0.06 Kms

TEREN DE JOACA

06:30 Oct 08, 2011

Chisinau, str.ion dumeniuc 22, 18, 26, 0.07 Kms

Teren de joc

13:10 Mar 26, 2012

Chisinau, str. Maria Dragan - str. Cipocana, 0.07 Kms

tomberoane fara capac

13:04 Mar 26, 2012

Chisinau, str. maria dragan 12, 0.07 Kms

Scurgeri apa

13:58 Nov 25, 2013

Chisinau, str. M. Dragan colt cu str. Ciocana, 0.07 Kms