Problema soluţionată

Plop problema

13:43 Mar 17 2014 Chisnau, str. Muncesti 162, 162/a Sectorul : Botanica

Descriere
Un plop foarte inalt de aproximativ 30 m, gros si putred, care se clatina scirtiind foarte puternic la vint se afla pe str. Muncesti or. Chisinau, intre blocul de locuit nr. 162 si Magazinul "Peateorocka" 162/a.
In caz de rupere a acestuia consecintele pot fi foarte grave, deoarece cade direct pe magazin.

Imi asum raspunderea fata de cele relatate si rog insistent institutiile vizate sa ia atitudine si sa verifice starea acestui copac!

Multumesc anticipat!
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Haruta Eleferii

Funcţie: Director Asociatia "Spatii Verzi"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Î.M. Spaţii Verzi

Buget: 48454 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Comentarii
Pretura sectorului Botanica (Mar 24 2014)
A fost expediat demers către ÎM Asociația de Gospodărire a Spațiilor Verzi, prin care s-a solicitat defrișarea copacului uscat din adresa menționată.(Secția locativ-comunală).
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Petitie

10:29 Sep 27, 2011

CHISINAU,MUNCESTI 162 A, 0.01 Kms

Petitie(Deseuri)

13:47 Oct 22, 2011

Chisinau, sos.Muncesti 162 A, 0.01 Kms

Reparatie in scara blocului locativ

01:00 Jun 13, 2012

Chisinau,sos.Muncesti 162, 0.01 Kms

O gaura mare la intrarea in curte

23:53 Jan 26, 2012

Chişinău, Munceşti 162-164, 0.03 Kms

Mizerie

10:14 Nov 27, 2013

Chisinau, str. Minsk 2, 0.04 Kms