Problema soluţionată

Semn de circulatie amplasat neregulamentar

13:03 May 10 2014 Chisinau, str. Alecu Russo intersectie cu str. M. Sadoveanu Sectorul : Ciocana

Descriere
La 2 metri de intersectia Alecu Russo si Sadoveanu este amplasat un semn care indica circulatie doar inainte ceia ce face imposibil de virat la stinga spre strada Sadoveanu sau de intrat in ograzile blocurilor de-si tot timpul dar si acum soferii merg pe acolo, iar acum si incalca regulamentul din cauza unui semn amplasat ilegal si nechibzuit.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Comentarii
DGTP și CC (May 21 2014)
Direcția generală transport public și căi de comunicație vă informează că indicatoarele rutiere au fost instalate la intersecția dată conform prescripției Inspectoratului național de patrulare pentru sporirea securității circulației rutiere.
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Curbă periculoasă fără indicatoare

14:21 Sep 29, 2011

Chişinău, str. Sadoveanu intersectie A.Russo, 0.02 Kms

Semafor si trecere de pietoni

13:46 Feb 04, 2011

Chisinau, Str. A. Russo intersectie cu M. Sadoveau, 0.03 Kms

Lipsa acces pietoni

13:31 Aug 07, 2013

Chisinau, str. Alecu Russo 18/3, 0.04 Kms

Trecerea subterana

13:33 May 03, 2014

Chisinau, str. Mihail Sadoveanu, 0.07 Kms

Spalatorie auto

15:54 Dec 18, 2011

Chisinau, Alecu Russo, 19/8, 0.07 Kms