Problema soluţionată

Drum stricat și apă

19:22 Jul 15 2014 Chisinau, Str. Sfântul Andrei Sectorul : Rîşcani

Descriere
Persoanele care construiesc blocul de locuit de pe str.sf Andrei colt cu str.Serghei Lazo au stricat complet carosabilul si varsa sistematic ape care se aduna de la ploaie blocand traficul si facand murdarie.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 1
Comentarii
Pretura sectorului Rîşcani (Aug 8 2014)
Pretura sectorului Rîşcani a înaintat un demers în adresa DGTPCC.
Comment Rating: UP DOWN
0
DGTP şi CC (Sep 16 2014)
Compania „Frezia-Com” SRL – beneficiarul construcţiei blocului locativ din str. Sf. Andrei 37, şi-a asumat responsabilitatea privind restabilirea părţii carosabile pe tronsonul cuprins între str. S. Lazo şi str. Sf. Andrei, 41 pînă la data de 07.10.2014, conform Dispoziţiei Primăriei mun. Chişinău nr. 969-d din 09.09.2014 şi Permisului de executare a lucrărilor nr. 592 din data 26.05.2014 .
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Podine pentru canalizare furate

13:50 Nov 14, 2013

Chisinau, str. intersectie cu str. Sf. Andrei, 0.02 Kms

Deseuri in zona verde

10:07 Aug 22, 2013

Chisinau, Str. I. Zaikin 3, 0.04 Kms

Scurgere apă

13:20 Sep 24, 2012

Chisinau, str. Sf. Andrei 50, 0.05 Kms

Canalizare descoperita

10:58 May 08, 2013

Chisinau, Str. Ivan Zaikin 7, 0.06 Kms