Sugestie

Marcaj necorespunzător

10:22 Oct 29 2014 Chisinau, str. Albisoara Sectorul : Rîşcani

Descriere
În acest punct marcajul rutier nu corespunde celui indicat pe hartă. Conform marcajului (linie dublă continuă) autoturismele care vin din direcția str. M. Viteazul nu au dreptul să schimbe direcția de circulație în sens opus, ci trebuie să parcurgă încă 200 m pentru a se întoarce într-un loc periculos și nepractic, pentru că drumul este deja mai ingust și este imposibil de cotit dintr-o singură virare. Poliția rutieră profită de pe urma acestei erori și amendează șoferii care cotesc acolo unde logic și legal ar trebui să o facă. Astfel, cei care ar trebui să încurajeze un flux mai sigur al traficului încurajează șoferii să facă manevre periculoase în locuri neadecvate. Rog să analizați această problemă și să veniți cu o soluție favorabilă. În acest loc ar trebui să fie linie întreruptă și semn care permite schimbarea sensului de circulație (întoarcerea permisă).
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 6
Comentarii
Pretura sectorului Rîşcani (Nov 11 2014)
Pretura sectorului Rîşcani a înaintat un demers în adresa DGTPCC.
Comment Rating: UP DOWN
0
Pretura sectorului Rîşcani (Dec 16 2014)
Conform notei informative a DGTPCC nr. 07-3-138 din 08.12.14, marajul rutier aplicat pe str. Albişoara corespunde normativului tehnic SM GOST R52289:2009 şi normelor de siguranţă rutieră. Marcajul pe sectorul de drum menţionat a fost aplicat cu acordul specialiştilor din cadrul Secţiei supraveghere transport şi circulaţie rutieră a Direcţiei poliţie a municipiului Chişinău.
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Bani cheltuiti fara inzadar

12:04 Jul 13, 2017

Chisinau, 0.08 Kms

Parcare cu probleme

12:10 Mar 14, 2014

Chisinau, str. Albisoara 80/2, scari 2,3, 0.1 Kms

Drum defectat

11:31 Apr 13, 2014

Chisinau, str. Mihai Viteazul 10, 0.11 Kms

Ajutati-ne sa scapam de gunoi si mizerie!!!!!

20:23 Sep 26, 2011

Chisinau,str.Albisoara78/2 scara 2, 0.11 Kms